AKTUALNIE NA STRONIE: 784 OSOBY

Sound of Metal

Sound of Metal

Nov. 20, 2020USA121 Min.R
Twoja ocena: 0
10 1 ocen

Opis

Sound of metal cda czy zalukaj?

Film o nagłym początku głuchoty, który jest zbyt przywiązany do specyfiki charakteru. Sceneria, by kiedykolwiek poczuć się jak dramat o niepełnosprawności. Darius Marder Sound of Metal gra Riz Ahmed jako człowiek, którego życie do tej pory kręciło się wokół muzyki. Przechodząc przez kolejne etapy żalu, perkusista Ahmeda utknie w trakcie targowania się: Czy istnieje sposób, aby naprawić szkody wyrządzone jego uszom i powrócić do życia takiego, jakie zna? Pytanie, o wiele bardziej skomplikowane, niż chce wierzyć, skłania Sound do wybrania strony w kontrowersji nieznanej większości kinomanów. Ale nawet jeśli polityka kulturalna jest wyraźna, występ Ahmeda i pewny scenariusz Mardera i jego brata Abrahama sprawiają, że jest to historia jednego człowieka – i taka, którą należy ciepło witać w domach sztuki.

Gdzie obejrzeć?

Ruben jest perkusistą głośnego i szorstkiego duetu z dziewczyną Louise (Olivia Cooke), piosenkarką. (Nie są tak naprawdę metalową grupą – bardziej jak artystyczny-agresywny potomek No Wave – ale tytuł filmu nabierze później innego sensu). Obaj żyją szczęśliwie jako muzyczni koczownicy, koncertując w wypchanych sprzętem srebrny RV i sprzedający gadżety na wystawach. Nasze pierwsze spojrzenie na ich wykonanie jest tak głośne. Projekt dźwięku zawiera tak wiele napastliwych momentów, że można się zastanawiać, czy Marder chce, abyśmy uczestniczyli w uszkodzeniu słuchu, którego Ruben ma zamiar znieść.

Sound of Metal cały film

Para czeka na próbę dźwięku w klubie, kiedy Ruben ma nieoczekiwany trzask w uchu, tak jak podczas nurkowania.  Schodzenie podczas lotu, i ledwo słyszy, co go otacza. Znakomity projektant dźwięku, Nicolas Becker, pokazuje nam to, co słyszy: głosy i odgłosy stłumione, jakby słyszane pod wodą, coraz mniej wyraźne, gdy Ruben zdaje sobie sprawę, że nie jest to zjawisko chwilowe. Spanikowany, następnego dnia znajduje audiologa i mówi, że spodziewa się jeszcze większego pogorszenia. Słuch, który utracił, nie wróci, chociaż drogi implant ślimakowy jest opcją w przyszłości. Musi „wyeliminować wszelką ekspozycję na głośny hałas”; więc oczywiście, wciąż zaprzeczając, Ruben gra na perkusji jeszcze jeden koncert, zanim Louise zorientuje się, co się dzieje i zakończy trasę.

Sound of metal online pl

Podsumowując i w pełni zdając sobie sprawę z kotła emocjonalnych reakcji, przez które przebija się jego postać. Ahmed ujawnia łagodniejszą naturę Rubena, gdy film rozgrywa się w lesie. Na początku oporny, szybko przyswaja język migowy na tyle, by brać udział w rozmowach przy stole. Zmuszony do powrotu do szkoły, uczy się z głuchymi dziećmi w wieku podstawówki w klasie prowadzonej przez Diane (Lauren Ridloff, z The Walking Dead i Broadway’s Children of a Lesser God ). Obaj wydają się potencjalnie zmierzać w kierunku flirtu, ale Marder sprytnie postanawia nie zaśmiecać tej podróży niebezpieczeństwami romantycznego dramatu na odległość. Chociaż Ruben obawia się, że Lou wkrótce, zarówno w życiu, jak i muzyce, będzie zmuszony iść dalej bez niego.

To częściowo świadczy o jego decyzji o sprzedaży wszystkiego, co ma, i zakupie implantów ślimakowych. Z pewnością prawie wszyscy widzowie, którzy w pełni wykorzystują swoje uszy, będą sympatyzować z wyborem; z wyczuciem Marder bada możliwość, że się mylimy. Bez romantycznej głuchoty, Sound of Metal jest argumentem za akceptacją i przyjęciem nieuchronności nieprzewidywalnej zmiany. Chwilami wydaje się, że prawie zazdrości tym, którzy otrzymali ulgę od niektórych z wielu szorstkich głosów, które zaśmiecają nasz świat. Według nas film Sound of Metal cda to hit który trzeba obejrzeć obowiązkowo! Polecamy również film After 2

Sound of Metal
Sound of Metal
Sound of Metal
Sound of Metal
Tytuł Sound of Metal
Ocena IMDb 7.8 48,634 ocen
Ocena TMDb 7.8 728 ocen

Reżyseria

Darius Marder
Reżyseria

Obsada

Udostępnij0

Polecane filmy

Gran Turismo
Last Days in the Desert
Tajniak
Rebeka
Niewidzialna
Birthday Sex
Ostatni pojedynek
Kapitan Fantastic
Nie słuchaj ich
Artur ratuje Gwiazdkę
Champion 4: Walka o Honor
Podejrzana
9 komentarzy
Zaloguj się aby móc dodawać komentarze.