AKTUALNIE NA STRONIE: 784 OSOBY

Top Gun Maverick

Top Gun Maverick

May. 24, 2022131 Min.
Twoja ocena: 0
6.7 11

Opis

Top Gun Maverick 2022 online

Film „Top Gun Maverick” wyreżyserował Tony Scott, a producentem Jerry Bruckheimer. Akcja rzucania samolotem, z nutką romansu, opowiadająca o pilotach myśliwców z początku do połowy lat 80. rozgrywa się w fikcyjnej szkole Top Gun.
Film opowiada o postaci Toma Cruise’a, Mavericka, który łączy się ze swoim instruktorem, Pete’em Mitchellem (w tej roli Val Kilmer), podczas gdy oni latają samolotami F-14 Tomcat nad międzynarodowymi wodami w pobliżu Związku Radzieckiego. Ostatecznie Maverick zostaje najlepszym pilotem po przeszkoleniu jako instruktor i zmierzeniu się z jednym ze swoich własnych protegowanych — Jess „Viper” okazuje się być rywalem Mavericka i najlepszym przyjacielem, który stał się przeciwnikiem w walce powietrznej.
Ścieżka dźwiękowa do filmu, z przebojowym singlem „Take My Breath Away” Berlina, zdobyła nagrodę Grammy za najlepszy album z oryginalną muzyką napisaną dla filmu kinowego lub telewizyjnego. Nagroda Blockbuster Entertainment Awards uhonorowała film ośmioma nagrodami i nominacjami w różnych kategoriach. Film zarobił około 160 milionów dolarów w kraju i ponad 350 milionów dolarów na całym świecie i stał się najbardziej dochodowym filmem wojennym wszechczasów aż do „Szeregowiec Ryana”.

Top Gun Maverick cda czy zalukaj


Fabuła kręci się wokół porucznika lotnika marynarki Pete’a „Mavericka” Mitchella, znaku wywoławczego „Viper”, który przybywa do Top Gun Naval Fighter Weapons School w Miramar w Kalifornii po tym, jak został postawiony przed sądem wojskowym ze swojej poprzedniej eskadry. Natychmiast pojawiają się problemy między Maverickiem a jego nowym instruktorem Top Gun, porucznikiem Tomem „Icemanem” Kazanskym (w tej roli Val Kilmer).
Podobnie jak Mitchell, Iceman jest weteranem Żmii z eskadry Tomcat. Jest surowym dyscyplinatorem, co nie pasuje do Mavericka.

Trening w Top Gun jest dwojaki: pierwsza połowa to szkolenie lotnicze i techniczne; druga połowa obejmuje przeprowadzenie symulowanych misji bojowych jako F-14 Tomcat przeciwko modelowi F-14D, naukę podręczników manewrów walki powietrznej i technik artyleryjskich. Podsumowując film top gun maverick online to najlepiej zapowiadający się film 2022 roku.

Top Gun Maverick
Top Gun Maverick
Top Gun Maverick
Top Gun Maverick
Top Gun Maverick
Top Gun Maverick
Top Gun Maverick
Top Gun Maverick
Top Gun Maverick
Top Gun Maverick
Tytuł Top Gun: Maverick

Reżyseria

Joseph Kosinski
Reżyseria

Obsada

Tom Cruise isCapt. Pete 'Maverick' Mitchell
Capt. Pete 'Maverick' Mitchell
Miles Teller isLt. Bradley 'Rooster' Bradshaw
Lt. Bradley 'Rooster' Bradshaw
Jennifer Connelly isPenny Benjamin
Penny Benjamin
Jon Hamm isVice Admiral Beau 'Cyclone' Simpson
Vice Admiral Beau 'Cyclone' Simpson
Glen Powell isLt. 'Hangman' Seresin
Lt. 'Hangman' Seresin
Monica Barbaro isLt. Natasha 'Phoenix' Trace
Lt. Natasha 'Phoenix' Trace
Jay Ellis isLt. Reuben 'Payback' Fitch
Lt. Reuben 'Payback' Fitch
Udostępnij10

Polecane filmy

Kotonoha no Niwa
John Wick
La Princesa
Wędrująca Ziemia 2
Po prostu walcz 2
Nasz dom
From Straight A’s to XXX
Kung Fu Panda 4
Bloodshot
Jiu Jitsu
Nomadland
Robot Riot
9 komentarzy
Zaloguj się aby móc dodawać komentarze.