AKTUALNIE NA STRONIE: 784 OSOBY

Tenet

Tenet

Aug. 26, 2020UK150 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
10 1 ocen

Opis

Film Tenet

Epicka akcja tocząca się wokół międzynarodowego szpiegostwa, podróży w czasie i wielkich zmian- ewolucji. Być może o człowieku, który próbuje zapobiec kolejnej wojnie światowej poprzez podróże w czasie i odrodzenie na nowo dla całego Świata. Uzbrojony tylko w jedno słowo -Tenet walcząc o przetrwanie całego świata Protagonistu wybiera się w podróż. Przez mroczny świat międzynarodowego szpiegostwa z misją, która wyjdzie poza barierę czasu. Nie podróż w czasie. Inwersja.

Więcej opisu znajdziesz na tutaj

Tenet to film szpiegowski napisany, wyprodukowany i wyreżyserowany został przez Christophera Nolana. Jest to koprodukcja między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi. Występują  w niej John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Michael Caine i Kenneth Branagh. Świetnie dobrani aktorzy, którzy spisali się na medal. Jestem pod wielkim wrażeniem. Dodatkowo zachęcam do obejrzenia zwiastunu. Ekipa filmowa film tenet przygotowała też dla nas oszałamiające efekty specjalne. W tle usłyszymy muzykę, która pełni ważną rolę w filmie.

Christophera Nolan- jeden z nielicznych reżyserów, który może sobie pozwolić na wysokobudżetowe filmy,tworzone według własnej koncepcji. Dlatego na jego filmy zawsze warto czekać.

Napisanie scenariusza zajęło Nolanowi ponad pięć lat po tym, jak przez ponad dekadę rozważał główne idee filmu Tenet. Casting rozpoczął się w marcu 2019 r., A główne zdjęcia miały miejsce w Danii, Estonii, Indiach, Włoszech, Norwegii, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych, począwszy od maja 2019 r. Operator Hoyte van Hoytema nakręcił na 70 mm i IMAX.

Co znaczy Tenet film?

Nieco o fabule może zdradzać także sam tytuł filmu – „Tenet”. Słowo jest palindromem. Wyrażeniem brzmiącym tak samo, czytanym od lewej do prawej i od prawej do lewej.

Film by pojawił się w kinach dużo wcześniej ale wystąpiły problemy. Przez pandemię odwołano produkcję trzykrotnie. Moim zdaniem jest to świetny film. Dlatego polecam wszystkim go obejrzeć. Podziel się opinią w komentarzach!  Podsumowując trzeba go obejrzeć koniecznie.

Więcej filmów znajdziesz tutaj!

lub Tenet multikino

Tenet
Tenet
Tenet
Tenet
Tenet
Tenet
Tenet
Tenet
Tenet
Tenet
Tytuł Tenet
Udostępnij2

Polecane filmy

Monstrous
Hitman: Agent 47
Blade of the 47 Ronin
Pszczelarz
Dredd
Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
Tron: Dziedzictwo
Skrytka
Plane
Zakonnica
Trinity Seven Movie 1: Eternity Library to Alchemic Girl
Wyspa Tajemnic
9 komentarzy
Zaloguj się aby móc dodawać komentarze.